Kodėl nešioti vaiką?

Kodėl nešioti vaiką?

-Kam nešiojate tą vaiką? Juk pripras!

Kraipo galvą bobutė turguje. 

-Nesveika nešioti, būtinai guldykite vežimėlin, kad nugarytei nepakenktumėt.

Pataria susirūpinusi praeivė gatvėje. 

-Na ir ar ilgai žadi taip nešioti?

Sarkastiškai teiraujasi teta D. giminės susibūrime.

Prisipažinsiu, kartais kai pasivaikščiojimas baigdavosi nešant du vaikus, kuprinę, krepšį daržovių iš turgaus ir paspirtuką, paburnodavau: „na kodėl, kodėl, kodėl gi mano mergaitės nemėgsta vežimėlio?“ O kai pusantrų metų mažoji sugalvojo žaidimą „vanok mamai lėle per galvą, kol ji riša Tave į juostą“, pareiškiau, jog paskutinį kartą nešioju ją, jei lėlę naudoja kaip plaktuką. 

Bet kitais kartais, kurių gerokai daugiau, nešiojimas mūsų šeimai yra pagalba, jis – meilė ir ryšys, saugumas ir pagarba, empatija ir atjauta. Jis gydo sopuliukus – ir fizinius, ir emocinius. Dar nešiojimas pagamina vakarienę, sutvarko namus, suteikia progą pasivaikščioti su vyru susikibus rankomis ir atveria pasaulį nesibaigiančioms kelionėms, nuotykiams bei tyrinėjimams. 

Tad, visoms tetulytėms ir bobulytėms atsakau: 

-Nerimaujate, kad pripras? Devynis mėnesius įsčiose nešiotas ir sūpuotas, mamos širdies plakimo liūliuotas… Kūdikėlis nežino jokio kito būdo būti! Jam būti nešiojamam yra taip natūralu, kaip ir kvėpuoti. Aš nerimauju, kad atpras! 

-Nerimaujate, kad nesveika? Tarptautinis klubų displazijos institutas informuoja, jog sveikiausia mažyliui padėtis yra, kai jo klubiukai yra praskėsti, šlaunys prilaikomos, o kojytės sulenktos varliuko poza. Be to, guldant kūdikį vežimėlyje ar lovelėje dėl tenkančio spaudimo jo besivystančiam stuburiukui, nenatūraliai tiesinama C forma, todėl patartina sumažinti gulėjimo laiką. Saugus nešiojimas tikrai ergonomiškoje nešiojimo priemonėje yra klubo sąnario displazijos ir plokščios galvos sindromo prevencija, padeda apsaugoti ir prilaikyti besivystantį kūdikio stuburą, palengvina refliukso ir pilvo dieglių simptomus. Nešiojami mažyliai mažiau verkia, taigi turi daugiau laiko bei energijos vystymuisi, mokymuisi ir aplinkos tyrinėjimui. Vis dar manote, kad nesveika? 

-Kiek žadu nešioti? Na, teta D., manau į dvyliktos klasės išleistuves dar nunešiu, o paskui bus matyt. 

O dabar, tetulytės, išgerkite valerijonų tinktūros, nes žadu pasidalyti savaitgalio žygio nuotrauka. Taip, teisingai, čia matote 4,5 ir dvejų metų mergaites besimėgaujančias žygiu nešioklėse.  

Trykštanti spalvota energija, 
antkoju.lt mama Jolita