Šviesos stalelis už mažiau nei 30 Eur? Įmanoma!

Šviesos stalelis už mažiau nei 30 Eur? Įmanoma!

Kai po dienos ant kojų norisi atsipalaiduoti, galima prisėsti prie jaukiai žibančio šviesos stalelio ir pažarstyti levandomis pakvėpintas kruopeles. Veikla lyg ir mažiesiems skirta, bet mūsuose nei mamai, nei tėtukui nepavyksta atsispirti pagundai panardinti pirštelius į kvapnias kruopas.

Jau senokai svarsčiau apie šviesos stalelį. Žvalgiausi šen, žvalgiausi ten – bet kainos, net ir dėvėtų, nėra itin draugiškos piniginei. Galop toptelėjo mintis, pačiai jį padaryti. Šiek tiek naršymo internete, kelios kelionės į Senukus bei Heliopolį, valandžiukė darbo ir – voilà – staliukas pasiruošęs džiuginti.

Staliukui pagaminti pakako vos 28 Eur! Rezultatu likau itin patenkinta tad labai labai laaaaabai norisi pasidalyti šiuo džiaugsmu ir su Jumis.

Priemonės:

LED RGB juostos rinkinys, Senukai. Pirkta su nuolaida – 18,19 Eur.

PLEXIGLAS XT akrilo stiklo plokštė, Heliopolis. 2 mm storio, spalvos kodas WN071, išmatavimai 447*348 mm. Kadangi Heliopolis mažų atraižų nepasilieka, teko įsigyti ir plokštės likutį, tad išėjo dvi panašaus dydžio plokštės. Kaip paaiškėjo vėliau, ta neplanuotai atsiradusi plokštė buvo visai į naudą. Kaina už abi – 5,82 Eur.

Dvi baltos IKEA Trofast dėžės. Kaina už abi – 4 Eur.

IKEA Flisat vaikiškas staliukas. Kainuoja 49,99 Eur. Kadangi mes jau turėjome jį, papildomų investicijų nereikėjo.

Karšti klijai, lipni juosta, yla, peilis – visko rasta spintelėse.


Darbo eiga:

  • Yla ir peiliu Trofast dėžės šone padariau skylutę ir prakišau laidą.
  • Vidinėje dėžės dalyje priklijavau LED juostelę. Žinoma, mažosioms pagalbininkėms prašant, būtinai reikėjo įjungti ir išbandyti.
  • Dėžę su LED įdėjau į jai skirtą angą FLISAT staliuke, kraštus patepiau karštais klijais ir prispaudžiau nuvalytą akrilinio stiklo plokštę.
  • Viskas – baigta. Nugabenome staliuką į vonią, kad tamsoje galėtume išbandyti jo šviesos galias.


Kadangi apėmė kūrybinis įkvėpimas, ėmiau ir padariau „antstalį“ birių reikaliukų žaidimams: nupjoviau antros Trofast dėžės dugną, likusią dalį apverčiau ir karštais klijais priklijavau ant tos netikėtai gautos akrilinio stiklo plokštės. Krašteliai buvo kiek aštroki, tad apklijavau juos lipnia juosta. Kiek kreivokas išėjo, bet kažkaip man dėl to dar mielesnis 🙂

Žaidimai prasideda!

Pirmajam žaidimui atsinešėme MagnaTiles. Paskui susiradome kinetinio smėlio ir prigriebėme draugus dinozaurus. Vėliau pasirausėm virtuvės stalčiuose, atradome kukurūzų miltų, pakvėpinome juos levandų eteriniu aliejumi ir įdarbinome pirštukus. Džiaugsmo buvo visam vakarui, ir visam rytui, ir……!