Barefoot batai – geriausi batai vaikams?

Barefoot batai – geriausi batai vaikams?

Kai tik mano pirmasis vaikas pradėjo vaikščioti, pastebėjau, kad jis turi plokščiapadystę. Tuomet supratau, kad batai vaikams – gali padėti. Metai iš metų nerimavau ir jaučiau stresą dėl jo vystymosi. Ar jis paveldėjo mano pėdų problemas ir skausmą? Jo kojų sveikata man atrodė kaip kauliuko ritimas, genetinių šansų žaidimas, kurio negalėjau kontroliuoti.

Anya, barefoot avalynės mylėtoja ir batų apžvalgos svetainės „Anya’s Review“ kūrėja

Nuostabi pėda

Pėda yra neįtikėtinos struktūros. Su 33 sąnariais, 26 kaulais ir daugiau nei 100 raumenų, sausgyslių ir raiščių ji yra daugiau nei pajėgi nešti tavo kūną visą gyvenimą. Daugeliui pasaulio žmonių tai daro. Bunijonai, artritas ir ortopediniai batai iš esmės yra išsivysčiusio pasaulio reiškinys. Kuo skiriasi išsivystęs pasaulis? Atsakant vienu žodžiu – batai. Smailūs, tvirti, bateliai su kulnais kiekvieną dieną keičia mūsų kojas, kol įgimti anatominiai stebuklai pradeda nebeatlikti savo darbo efektyviai.

Kaip suaugusiems, mūsų kojų atstatymas yra ilgas, kartais varginantis, procesas. O kaip vaikams? Vaikai turi puikią galimybę sustabdyti pėdų skausmą jam dar neprasidėjus. Taip, genetika vaidina svarbų vaidmenį mūsų kojų funkcijoje, tačiau yra vienas paprastas būdas, kaip padėti mūsų vaikams gyventi be skausmo. Parenkant tinkamą avalynę.

Dauguma vaikų gimsta visiškai sveikomis kojomis. Pirmiausia, problema nėra tiek problemos išsprendimas, kiek jos nesukūrimas. Batai, kuriuos dėvime, leis kojoms vystytis toliau, kaip jos ir turėtų, arba privers pėdas prisitaikyti prie batų. Nors labai rekomenduojama leisti vaikams kuo dažniau būti basomis, esant įvairioms aplinkybėms batai yra būtini. Pakalbėkime apie barefoot batus.

Kas yra barefoot batai?

Batai vaikams
Antkoju.lt

Kol nėra skausmo, raumenų ar kaulų sistemų problemų, vaikų pėdos gali ir turėtų vystytis be trukdžių. Barefoot batų dėvėjimas leidžia šiam procesui vykti, imituojant basų kojų efektą: suteikiama apsauga, bet nekeičiamas natūralus pėdos judesys. Tam batai turi būti ploni, lankstūs, pėdos formos ir visiškai plokšti.

Ploni

Geriausi vaikams skirti batai yra pakankamai ploni, kad jų tūkstančiai nervų galūnių vis tiek galėtų pajusti žemę. Vaikams tai yra pagrindinis pusiausvyros ir propriocepcijos (savo kūno suvokimas erdvėje), dviejų įgūdžių, saugančių mus nuo sužeidimų visą gyvenimą, vystymo procesas. Ryšys su žeme yra gyvybiškai svarbus mūsų judėjimo elementas.

Lankstūs

Pėdos yra lanksčios. Batai vaikams taip pat turėtų būti. Standūs batai efektyviai suriša sudėtingus pėdos raumenis – raumenis, kurie bus sunaikinti, jei nebus naudojami. Batai, judantys kartu su koja, leidžia raumenims išlikti stipriems ir elastingiems, atveria kelią stabilumui visam gyvenimui.

Pėdos formos

Į šį pasaulį kūdikis patenka su gražiomis ventiliatoriaus formos kojomis ir kojų pirštais. Renkantis batus, kurie prisitaiko prie natūralių pėdos kreivių, gali išsaugoti jų natūralia formą. Bet dar svarbiau tai, kad būtų išsaugoma jų funkcija. Plačiai išsidėstę, stabilūs ir laisvai judantys kojų pirštai veikia kartu su jūsų klubais, keliais ir kulkšnimis. Mažų vaikų kūnai ypač lankstūs ir juos lengvai gali pakeisti avalynė, dėl kurios vėliau gali atsirasti pėdos kaulų ar kojų pirštų deformacijų.

Lygūs ir be kulno pakilimo

Visiškai plokšti batai be kulno pakilimo išlaiko svorio centrą virš kulnų, kur esame stabiliausi. Batai su kulnais (net ir maži kulniukai, pvz., teniso batų) stumia vaiką į priekį, pakenkdami jo galimybėms prisitaikyti prie nelygaus paviršiaus. Mokymasis judėti iš stabilaus kūno yra pagrindas viso kūno teisingai laikysenai.

Be pėdos arkos palaikymo

Daugeliui vaikų pėdos arka nesivysto iki maždaug 6 metų amžiaus, todėl nereikėtų nerimauti dėl mažų vaikų plokščios pėdos. Net ir sulaukus 6 metų vaikai dažniausiai geriau jaučiasi be arkos atramos, kad raumenys sustiprėtų ir pėda galėtų naudotis visu savo judesių diapazonu. Daugelis suaugusiųjų taip pat turi plokščias pėdas, tačiau tai dažniausiai būna viso gyvenimo judėjimo trūkumo ir (arba) vaikščiojimo su varžančiais batais rezultatas.

Batai vaikams
AntKoju.lt

Apibendrinimas

Jauni, laisvi ir neapsunkinti visuomenės lūkesčių vaikai yra daugelio mus varginančių problemų sprendimas. Mokydami šiuos būsimus lyderius, kaip gerai judėti, paruošime juos sėkmingam gyvenimui, sėkmei, kurią jie ir toliau perduos ir dalinis su kitais visame pasaulyje.

Pastaba: jei jūsų vaikas turi pėdos kaulų ir raumenų sistemos problemų ar jaučia skausmą, visada pasitarkite su gydytoju. Barefoot avalynė gali tikti ne visiems vaikams, tačiau įvairiapusės informacijos žinojimas gali padėti apsaugoti jų pėdų sveikatą, atsižvelgiant į kiekvieno individualią situaciją.

 

Naudoti šaltiniai: https://anyasreviews.com/

#bataivaikams #barefootbatai #barefootavalyne #saugusbatai