Be Lenka barefoot batų nauda sveikatai

Be Lenka barefoot batų nauda sveikatai

Ar žinote, kad tinkami batai gali turėti didelę naudą mūsų savijautai? Tačiau dažnu atveju kasdien dėvimi batai neigiamai paveikia sveikatą. Ilgalaikis tokių batų nešiojimas gali sukelti daugybę negalavimų – nuo pėdų nuovargio, kojų pirštų deformacijų, nugaros skausmų, net iki galvos skausmų.

Nesakome, kad turėtumėte visiškai atsisakyti įprastų batų. Tačiau gerai dažniau juos pakeisti į sveikesnius variantus; vietoj to rinkitės „Be Lenka“ Barefoot – basų kojų jausmą suteikiančius batus savo kasdieniam naudojimui, nes jie imituoja natūraliausią mūsų pėdos būseną – buvimą basomis.

Be Lenka barefoot avalynė labai skiriasi nuo tradicinės avalynės formos. Štai keturios pagrindinės jų funkcijos:

  • Barefoot batai turi lanksčius ir itin plonus padus, kurie leidžia kojoms judėti ir natūraliai lankstytis.
  • Barefoot batai turi plačią erdvę kojų pirštams, t. y. plati priekinė bato dalis leidžia pirštams laisvai judėti ir nesuspaudžia jų, kaip daro įprasti batai, todėl garantuoja patogumą net ir visą darbo dieną.
  • Barefoot batai yra „Zero Drop“, o tai reiškia, kad kojų pirštai ir kulnas yra tame pačiame lygyje. Taip pat yra daug kitų „Zero Drop“ batų privalumų, tokių kaip geresnis kulkšnies mobilumas, geresnė pusiausvyra ir laikysena.
  • Barefoot batų lengva konstrukcija apsaugo nuo pėdų nuovargio net po visos dienos intensyvaus judėjimo, sustiprina pėdą.
Be Lenka Barefoot avalynė

Ar žinojote, kad paprasčiausias pėdos judesys gali turėti įtakos kitiems kūno sąnariams?
Jei nepakankamai dėmesio skirsime avalynės pasirinkimui ir kankinsime pėdas mažuose, ankštuose ir nepatogiuose batuose, tai natūraliai atsispindės kitur. Ilgalaikis pėdų perkrovimas su netinkama ir nekokybiška avalyne taip pat gali sukelti artritą ir kelių skausmus.

 

Ar įprasti batai gali sukelti nugaros skausmą?

Tai gali atrodyti neįtikėtinai, bet taip, įprasti batai gali sukelti nugaros skausmus. Kojos ir pėdos atlieka esminį vaidmenį užtikrinant pusiausvyrą ir sklandų judėjimą. Pėdos nustato kryptį, o kūnas seka paskui. Kai vienas sąnarys juda, tai paveikia kitus sąnarius – tai vadinama kinetine grandine. Todėl net nedidelis pėdų judesys turi įtakos kitiems sąnariams. Gyvendami savo gyvenimą nesuvokiame, kokį poveikį mūsų kūnui daro prasta avalynė, kol nepatiriame pėdų skausmo dėl siaurų, kietų ir nepatogių batų. Kiti, galbūt nedideli pažeidimai gali būti nepastebimi, kol neprasideda rimtesni negalavimai, tokie kaip nugaros, kelių skausmai.

Blogos avalynės sukeltas nugaros skausmas

 

Be Lenka barefoot pagrinė batų nauda sveikatai

  • Sustiprina pėdų raumenis
  • Apsaugo nuo kojų nuovargio
  • Mažina skausmą
  • Gerina emocinę savijautą ir džiaugsmą
  • Sustiprina sensorinį grįžtamajį ryšį iš pėdų
  • Pagerina laikyseną ir pusiausvyrą